wtorek, 13 sierpnia 2013

A dzisiaj na blogu fotograficznym perełka z Żuław.
Dzisiaj zapraszamy Was na wycieczkę do Salvinii Lodge, czyli jednego z najpiękniejszych domów na Żuławach. Ten dom jest dla nas nieustającym źródłem inspiracji przy remontowaniu naszego Siedliska. To po wizycie w Salvinii zdecydowaliśmy się szukać domu starego, najlepiej z bali. Z duszą i historią. Oczywiście do tak spektakularnych efektów jak tam w kwestii renowacji jeszcze nam daleko, ale pracujemy nad tym, pracujemy...

http://jwfoto.blogspot.com/2013/08/salwinia-lodge-czyli-najpiekniejszy-dom.html

5 komentarzy:

Kalina pisze...

Kolory mnie urzekły, piękno wnętrz, alei piękno zdjeć... Dziękuję za poranne inspiracje :)

Ica pisze...

Pięknie!
Nie dziwię się, że zdecydowaliście się na podobny dom... :)

Nasza Polana pisze...

Kiedyś oglądałam o tym domu film. Z zewnątrz faktycznie urzeka. Wewnątrz niektóre elementy także, ale jakoś nie przemawiają do mnie te nowoczesne udoskonalenia. Lubię połączenie tradycji z nowoczesnością ale niestety w tym domu to jakoś wszystko zbyt kontrastowe i nie pasuje, jak na mój gust do siebie. Subtelnie urządzona jadalnia, sypialnia też daje radę choć nie pasuje mi za bardzo do klimatu domu, a już najmocniej niestety rozczarowuje mnie łazienka.
Przepraszam za słowa krytyki - no ale to nie pod Waszym adresem bowiem zdjęcia są piękne, z fajnym światłem i chyba dobrze oddają klimat domu.
W każdym razie dobrze, że taki dom ktoś uratował i ocalił przed zapomnieniem.
pozdrowienia serdeczne

Asia i Wojtek pisze...

Do mnie połączenie designu, nowoczesności i tych starych bali przemawia - chociaż przyznaję, nie podobała mi się krzycząca, komiksowa toaleta na poddaszu ( nie mamy jej na zdjęciach ). Nie mogłabym mieszkać w domu zbyt nowoczesnym, ale w skansenie też raczej nie:-))) Ale cieszę się bardzo, że podobają się zdjęcia i pozdrawiam serdecznie.
Asia

Piotr Sztukowski pisze...

Dom wygląda fantastycznie. Nie wszystko musi się podobać. Z gustami się nie dyskutuje. Widać ogrom pracy, który trzeba było włożyć, żeby te wnętrza i cały dom wyglądał jak dziś. Pięknie. Proste wnętrze. Jadalnia na 6!