poniedziałek, 5 września 2011

El Ultimo DomingoJak dla mnie jedna z najpiękniejszych piosenek na świecie. “Ta ostatnia niedziela” w wykonaniu Magdy Navarrete, z hiszpańskimi słowami brzmi zupełnie inaczej niż po polsku. Bardziej nostalgicznie? Bardziej romantycznie? No, po prostu bardziej! Nie mogę się z Wami nie podzielić jej pięknem. Magdę Navarrete I jej charyzmatyczny głos odkryłam kilka lat temu, kiedy wydała wraz z zespołem Noche de Boleros pierwszą płytę “ Chili”. To właśnie na niej znalazła się “ El Ultimo Domingo”. W zeszłym roku zaczarowała mnie “ Iman” - pierwsza solowa płyta tej wokalistki, a na niej kilka niepowtarzalnych duetów ze Stanisławem Soyką. Taka muzyka to balsam na mą duszę:-)))
A tutaj w duecie ze Stanisławem Soyką:11 komentarzy:

basja pisze...

nie znałam do tej pory TEJ Pani, ale pięknie śpiewa i jak interesująco brzmi!
Wieczorem dosłucham więcej :)
pozdrawiam serdecznie :)
Basia

Los alpaqueros pisze...

Język hiszpański ma włąsnie to coś co tak bardzo współgra z romantyczno-nostaligiczną melodią.Zawsze dobrze to brzmi i zostaje w głowie :)

jankasgarten pisze...

Witam i podzielam twoj entuzjazm. Tez nie znalam tej piosenkarki. Slicznie spiewa.
Widze, ze jestes romantyczna osoba. ;-)
Zycze milego dnia i pozdrawiam serdecznie.

Mażena pisze...

Rozmarzyłam się, chyba jesień tuż..

Mona pisze...

Hiszpanski jest sam w sobie jest melodią..To piosenka M. Fogga , ale ja mimo wszytko jesli mam ją słuchac to tylko w wykonaniu P. Fronczewskiego :) To dla mnie najlepsze wykonanie...
http://www.youtube.com/watch?v=KtsUUEyGfi8

Ale Twoja hiszpanska dziewczyn piękna , z pięknym głosem w sam raz na jesienne wieczory ah..zapraszam do mnie na nalewkę :) !

Asia i Wojtek pisze...

Magda Navarrete jest Polką, zakochaną w hiszpańsko-portugalskich klimatach. Tańczy i uczy flamenco i śpiewa jak sam anioł:-)))

dompodsosnami pisze...

Nie znam i nie mogę posłuchać - komórkowe łącze nie wczyta filmiku... :( Wierzę więc na słowo, że pięknie śpiewa i pozdrawiam Was najserdeczniej, Asiu! :D

naszapolana pisze...

Nie znałam tego wykonania ale mogę dla DUŻEGO kontrastu podsunąć inne, które na mnie robi osobiście największe wrażenie. A sama postać jest tematem na niezła książkę.
http://www.youtube.com/watch?v=C_OWHZaK6-Y
A Marka Dyjaka polecam UWADZE!

Asia i Wojtek pisze...

Dyjak jest niesamowity! Kupuję:-))) A słuchałaś " Modlitwy? Jezu, aż ciary chodzą!

matia pisze...

witajcie:) cieszę się że spodobały Wam się greckie klimaty:)
miło tu u Was, będę z przyjemnością zaglądać, pozdrawiam)

naszapolana pisze...

Ja z Dyjakiem współpracowałam przez jakiś czas, nie za długo bo to nie jest łatwy orzech do zgryzienia ;-) ale jak się tak nad nim dłużej zastanowić to "dusza człowiek". Każdy utwór w jego wykonaniu to dla mnie wyjątkowe przeżycie.
Szczególnie lubię ten:
http://www.youtube.com/watch?v=vrFVmxGCTwE&feature=related